مشخصات فایل{53-كاربرد بتن های الیافی توانمند (HPFRC) در طراحی لرزه ای سازه ها}

مشخصات فایل /53-كاربرد بتن های الیافی توانمند (HPFRC) در طراحی لرزه ای سازه ها/ اِس اِی|مشخصات فایل|50087094|salenaab|
با ما همراه باشید با موضوع 53-كاربرد بتن های الیافی توانمند (HPFRC) در طراحی لرزه ای سازه ها

مشخصات نویسندگان مقاله کاربرد بتن های الیافی توانمند (HPFRC) در طراحی لرزه ای سازه ها

علی خیرالدین (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۳۶۵)
دانشیار و عضو هیئت علمی، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه سمنان
مرتضی دهقان - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه سمنان
ماهان قاسمی نقیب دهی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه سمنان


چکیده مقاله:

امروزه بتن به یکی از پرکاربردترین مصالح در زمینه های مهندسی عمران تبدیل شده و این امر سبب انجام تحقیقات و مطالعات فراوانی در زمینه ویژگیهای بتن و بهبود خواص آن گردیده است. از طرفی شکل پذیری و طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله به عنوان مبحث مهمی در مهندسی عمران مطرح است. استفاده از بتن های الیافی توانمند (HPFRC) به عنوان مصالحی مناسب برای طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله پیشنهاد شده است. هدف ازارائه این مقاله بررسی و کاربرد بتن های الیافی توانمند (HPFRC) در مقاوم سازی طبقه نرم ساختمانهای بتنی و بهبود خواص لرزه ای اعضای سازه ای مانند اتصالات تیر به ستون، تیرهای کوپله و دیوارهای سازه ای می باشد. نتایج نشان میدهد که استفاده از بتن های الیافی توانمند (HPFRC) سبب افزایش مقاومت برشی و شکل پذیری سازه و همچنین باعث کاهش و یا حذف آرماتورهای برشی و محصور کننده می گردد.


کلیدواژه‌ها:

بتن های الیافی توانمند (HPFRC) شکل پذیری - اتصالات تیر به ستون - تیر کوپله - طراحی لرزه ای


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


خیرالدین, علی؛ مرتضی دهقان و ماهان قاسمی نقیب دهی، ۱۳۸۸، کاربرد بتن های الیافی توانمند (HPFRC) در طراحی لرزه ای سازه ها، نخستین کنفرانس بین المللی تکنولوژی بتن، تبریز، مرکز ملی مقاوم سازی

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (خیرالدین, علی؛ مرتضی دهقان و ماهان قاسمی نقیب دهی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (خیرالدین؛ دهقان و قاسمی نقیب دهی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📒پاورپوینت ساختار و عملکرد خانواده📒پاورپوینت روشهای ارزیابی چاقی در گروه های مختلف📒پاورپوینت تك ياخته هاي انگلي📒پاورپوینت تغییرات عمده در احیاء قلبی- ریوی پیشرفته📒پاورپوینت تاثير حجامت بر روح و روان📒پاورپوینت ترک خوردگی انار📒پاورپوینت سبك گوتيك📒پاورپوینت روغن سبوس برنج وروش های استخراج آن📒پاورپوینت روش نگارش وتدوين مقالات علمي📒جزوه دست نویس درس معادلات دیفرانسیل📒پاورپوینت استانداردهاي باز📒پاورپوینت روابط کار در سازمان📒پاورپوینت ساختار دولت و ساختار اجرائي آن در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران📒پاورپوینت سم شناسی و آشنایی با فلزات سنگین📒پاورپوینت خلاصه گزارش مدیریتی وضعيت محيط زيست شهر تهران SoE📒پاورپوینت سیاهک پنهان گندم📒پاورپوینت تمرینات ورزشی در دیستروفی📒پاورپوینت عوامل مؤ ثر در تربيت📒پاورپوینت تغذیه و ارزش مواد غذایی📒پاورپوینت سيستم هاي انرژي الکتريکي📒پاورپوینت سركه📒پاورپوینت حل مساله با جستجو در هوش مصنوعی📒پاورپوینت اصول کار با دستگاه های آشکار ساز📒پاورپوینت پیشگیری از آسیب های ناشی از فعالیت های بدنی و ورزشی سربازان📒پاورپوینت آموزش نرم افزار spss و کار با داده ها و توابع در spss